ZAJĘCIA O BEZPIECZEŃSTWIE I WIZYTA W KOMISARIACIE POLICJI

W maju uczniowie klasy 1b wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez mł. asp. Sebastiana Domańskiego i sierż. szt. Daniela Dziedzica. Podczas spotkania pierwszoklasiści poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w quizie. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymali odblaski i kolorowanki. 

W czerwcu pierwszoklasiści odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Węgrowie. Naszym przewodnikiem była mł.asp. Monika Księżopolska.  Podczas zwiedzania komisariatu uczniowie poznali pracę policjantów i mieli okazję przymierzyć hełm, kamizelkę oraz wziąć do ręki tarczę i inne przyrządy potrzebne w codziennej pracy mundurowych. Dzieci zobaczyły policyjnego psa i dowiedziały się jaka jest jego rola w służbie. Panowie policjanci przypomnieli uczniom zasady, jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.  Dziękujemy za bardzo pouczające i wartościowe zajęcia. 
 

Przygotowała: Dorota Wasążnik
Zatwierdziła: T. Święcicka