DZIEŃ PATRONA

W tym roku święto patrona naszej szkoły uczciliśmy w następujący  sposób. W pierwszej połowie czerwca odbył się konkurs historyczny pt. „Zabytki Węgrowa”. Zadaniem uczestników było nakręcenie krótkiego filmu prezentującego miejsca, które w Węgrowie warto odwiedzić. Powstały ciekawe filmy, które można obejrzeć na naszej stronie internetowej. FILM 1>>>  ;  FILM 2>>>
W drugiej połowie czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach, podczas których poznawali fakty z życia Jana Dobrogosta Krasińskiego i jego zasługi dla naszego miasta.
Pierwszoklasiści uczestniczyli w lekcjach o patronie naszej szkoły prowadzonych przez ósmoklasistów. Uczniowie drugich i trzecich klas odwiedzili kościół zwany klasztorem, miejsce spoczynku J. D. Krasińskiego. Natomiast uczniowie klas 4-8 zwiedzili ekspozycję muzealną „Węgrów – miasto wielu kultur i religii” znajdującą się w zespole poklasztornym. W rolę przewodników wcielili się kustosz ekspozycji pan Roman Postek i nauczyciel naszej szkoły pan Wojciech Banaś. Te niecodzienne lekcje historii wskrzesiły pamięć o tym niezwykłym mecenasie sztuki i dobroczyńcy Węgrowa.

Hanna Chojnowska