DOBROGOST BAND

Szkolny ZESPÓŁ wokalno – instrumentalny DOBROGOST BAND istnieje od września 2010 roku.  Na zajęciach uczniowie mają możliwość nauki  gry na takich instrumentach jak: gitara, perkusja, pianino, klarnet, saksofon. Lekcje  mają na celu doskonalenie warsztatu muzycznego oraz umiejętności gry na instrumencie. Młodzi muzycy uczą się znanych i popularnych utworów z lat 80 i 90 oraz współczesnych hitów.  Dzieci przedstawiają na zajęciach z własne pomysły i propozycje interpretacji utworów muzycznych, co owocuje wysokim poziomem artystycznym podczas uroczystości szkolnych. Zespół chętnie koncertuje i reprezentuje naszą szkołę w parafiach, węgrowskim ośrodku kultury oraz miejskich uroczystościach organizowanych przez Urząd Miasta. Zespół otwarty jest na współpracę ze środowiskiem lokalnym oraz udział w koncertach charytatywnych.

Osiągnięcia:

1. Wyróżnienie w kategorii klas I – III w Ogólnopolskim Festiwalu Jesteśmy wolni. O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości” – organizowany przez MOK w Siedlcach 2018
  2. Wyróżnienie w kategorii klas VII – VIII w Ogólnopolskim Festiwalu Jesteśmy wolni. O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości” – organizowany przez MOK w Siedlcach 2018

zajęcia : środa godz.15.30  sala muzyczna

Skład  zespołu:

Gabriela Julia Rusjan – zestaw perkusyjny / śpiew

Maria Kijewska – śpiew

Natalia Świętochowska – klarnet / śpiew

Damian Popławski – gitara elektroakustyczna

Lena Łozowska – śpiew

Michał Soszka – pianino / akordeon

Piotr Bartnik – tuba / akordeon

Opiekunem grupy jest nauczyciel muzyki – Michał Soszka

CHÓR SZKOLNY działa od września 2010 roku. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i są przeznaczone dla wszystkich. Chór zapewnia oprawę muzyczną podczas uroczystości szkolnych takich jak:  11 listopada – Festiwal Pieśni Patriotycznych, Jasełka, Miejska Wigilia, Dzień Otwarty, Święto Konstytucji 3 maja, Dzień Patrona, Rozpoczęcie Wakacji, Zakończenie Roku Szkolnego.   Na zajęciach uczniowie poznają nowe piosenki oraz ćwiczą emisję głosu.

W skład chóru wchodzą uczniowie ze wszystkich  klas I – VIII.

zajęcia :  wtorek godz.13.50 – 14.35 sala 9;   środa   godz.13.50 – 14.35 sala 9

obowiązkowo raz w tygodniu (do wyboru)

zajęcia prowadzi nauczyciel muzyki: Michał Soszka