LIWIEC ATRAKCJĄ TURYSTYCZNĄ MAZOWSZA

LIWIEC ATRAKCJĄ TURYSTYCZNĄ MAZOWSZA
Korzystając z pięknej wrześniowej pogody, uczniowie starszych klas naszej szkoły wzięli udział w spływach kajakowych rzeką Liwiec.  Trasa kajakowa Liwcem stała się okazją do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i integracji z rówieśnikami. Uczniowie poznali też walory przyrodnicze Doliny Liwca i zwiedzili Muzeum Zbrojownię w Liwie. Z pewnością rzeka Liwiec jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych naszego regionu. Zadanie publiczne „Liwiec atrakcją turystyczną Mazowsza” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. FOTO>>>

RAZEM BLIŻEJ NATURY
17 czerwca br. dyrektor, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w spływie kajakowym po rzece Liwiec. Zadanie publiczne „Liwiec atrakcją turystyczną Mazowsza” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Po instruktażu dotyczącym bezpieczeństwa nad wodą grupa z entuzjazmem pokonała malowniczy szlak kajakowy od Pierzchał do Węgrowa. Liwiec ze swoimi meandrami i dzikimi plażami okazał się idealnym miejscem na emocjonującą, ale także relaksującą wyprawę, podczas której uczestnicy odwiedzili zamek w Liwie i obejrzeli najnowsze wystawy. Spływ kajakowy to okazja do rozwijania umiejętności zespołowych. Warto było oderwać się od codziennych obowiązków i wspólnie spędzić czas poza szkołą.  FOTO>>>

SPŁYW KAJAKOWY
10 czerwca br. w ramach projektu grupa ósmoklasistów wybrała się na spływ kajakowy. Zadanie publiczne „Liwiec atrakcją turystyczną Mazowsza” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.  Na początku zostaliśmy przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa nad wodą i ratownictwa wodnego. Pogoda nam sprzyjała. Płynąc kajakami mogliśmy podziwiać piękno malowniczej doliny Liwca. Przy zamku w Liwie zatrzymaliśmy się, aby odpocząć i zwiedzić wnętrza zabytkowej budowli. Zwieńczeniem naszej wyprawy było wspólne ognisko. Spływ kajakowy to wspaniały pomysł na aktywny wypoczynek nad wodą.
Nad bezpieczeństwem uczestników wyprawy czuwali nauczyciele: Mariusz Sandurski, Maciej Kucharczyk, Tomasz Gmiter, Natalia Matczuk i Marta Wójcik.  FOTO>>>