„ŻEGNAJ NAM, DOSTOJNY STARY PORCIE…”

Słowami znanej piosenki żeglarskiej uczniowie ósmych klas pożegnali naszą szkołę po pięciu latach nauki. W uroczystym spotkaniu, które odbyło się w piątkowe popołudnie 21.06. br., podziękowali paniom  dyrektorkom, Teresie Święcickiej i Grażynie Wysockiej, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaprzyjaźnieni z naszą placówką goście: ksiądz proboszcz Romuald Kosk, burmistrz Węgrowa p. Paweł Marchela, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Węgrowa p. Maciej Robak, przewodnicząca Rady Rodziców p. Agata Adamczuk i p. Wioletta Cholewa-Baranowska, węgrowscy przedsiębiorcy – fundatorzy stypendiów dla szczególnie wyróżniających się uczniów oraz rodzice ósmoklasistów.  FOTO>>>

Spotkanie rozpoczęło się wręczeniem Nagrody Dyrektora najlepszej absolwentce roku szkolnego 2023/24. Została nią Wiktoria Małkowska z klasy 8b. Po odebraniu nagród za bardzo dobre wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję oraz za sukcesy w konkursach młodzież otrzymała stypendia Burmistrza Miasta Węgrowa i nagrody od sponsorów – firmy Filipek Kamil Sp. K. i firmy Addit Sp. z o.o. Goście gratulowali tegorocznym absolwentom sukcesów i życzyli powodzenia na kolejnym etapie edukacji. W imieniu siódmoklasistów i Samorządu Uczniowskiego pożegnała ósmoklasistów Aleksandra Osmólska z klasy 7a. Po krótkim programie artystycznym, w którym wystąpili utalentowani muzycznie uczniowie ósmych klas, młodzież po raz ostatni zaśpiewała hymn szkoły i udała się na pożegnalne spotkania z wychowawcami, p. Bożenną Przybysz i p. Mariuszem Biernatem.

Marzena Wołynko
Zatwierdziła: T. Święcicka