SUKCES GRUPY TEATRALNEJ „DOBRE GOSTKI”

21 maja 2023r. w Centrum Kultury w Mrozach odbył się finał XVII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak”. Wśród 22 grup teatralnych, które wzięły udział w tegorocznych zmaganiach konkursowych, znaleźli się uczniowie naszej szkoły z koła teatralnego „Dobre Gostki”. Zaprezentowali w Mrozach zabawny i pouczający spektakl pt. „Superbohaterowie z ulicy Borówkowej”. Nasi aktorzy odnieśli niekwestionowany sukces. Jury przyznało naszej grupie teatralnej „Dobre Gostki” aż trzy nagrody:
statuetkę „Kulturomaniaka” dla szczególnie wyróżniającego się przedstawienia, I miejsce w kategorii klas VII-VIII i wyróżnienie aktorskie za swobodną i naturalną ekspresję sceniczną dla Aleksandry Wyrwiak z kl. IV C za rolę Brukselki.

W spektaklu „Superbohaterowie z ulicy Borówkowej” wystąpili:
Kamil Gierłowski: Narrator i Pan Solniczek
Helena Panzo: Frytek
Antonina Węgrzynowicz: Hamburger
Kornelia Sadowska: Hot-dog
Adrianna Kostrzewska: Policjant
Oliwia Kostrzewska: Fasolek
Aleksandra Wyrwiak: Brukselka
Justyna Krzemieniewska: Karotka
Opiekunowie artystyczni: panie Natalia Jeżewska i Karolina Turowska.
Dziękujemy uczniom za entuzjazm, kreatywność i czas poświecony na przygotowanie konkursowego spektaklu. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie i pomoc podczas finału „Kulturomaniak 2023”.

Natalia Jeżewska
Karolina Turowska
Zatwierdziła: T. Święcicka