ÓSMOKLASIŚCI PODEJMUJĄ DECYZJE

8 kwietnia 2022 r. uczniowie klas 7 i 8 wybrali się na I Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie. Odbyły się one w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. W hali sportowej każda szkoła średnia z powiatu węgrowskiego przygotowała stanowisko, gdzie można było uzyskać informacje na temat oferty edukacyjnej na kolejny rok szkolny. Ponadto młodzież najstarszych klas szkół podstawowych mogła obejrzeć występy zespołów działających w wielu szkołach ponadpodstawowych. Z wielkim zainteresowaniem podziwialiśmy programy przygotowane przez  zespoły folklorystyczne z I LO w Węgrowie, ZSP w Łochowie i ZSP w Sadownem, musztrę klas mundurowych z ZSP im. Kochanowskiego w Węgrowie, występ cheerleaders Iskra Łochów oraz pokazy barmańskie i carvingu przygotowane przez klasy gastronomiczne z ZSP w Sadownem. Wizyta w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie zapewne ułatwi  podjęcie decyzji, w której szkole średniej od września rozpocząć naukę.

Maja Łatka, 8a