ZNAJDŹ SIĘ WŚRÓD ŻYCZLIWYCH

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Na korytarzu zostały wyeksponowane przygotowane na godzinach z wychowawcami plakaty promujące życzliwość. Podczas długiej przerwy w holu szkoły uczennice z samorządu uczniowskiego odczytały pozdrowienia, które wcześniej zostały zebrane w specjalnej skrzynce znajdującej się w holu szkoły. Na lekcjach języka polskiego uczniowie analizowali wiersz T. Różewicza „List do ludożerców”. Przywołane przez poetę sytuacje stały się okazją do refleksji i dyskusji na temat relacji międzyludzkich. Przedstawiciele uczniów udali się również do zaprzyjaźnionych z naszą szkołą instytucji, aby ich pracownikom przekazać serdeczne życzenia. Zostali bardzo miło przyjęci. Warto nie tylko w tym dniu pamiętać przesłanie A. F. Modrzewskiego: „Łagodzić spory, umacniać przyjaźnie, zachęcać i uczyć ludzi miłości i życzliwości, a odwodzić od nieżyczliwości i nienawiści – czyż to nie najbardziej przystoi człowieczeństwu?”

Hanna Chojnowska

Zatwierdziła: T.Święcicka