WIZYTA W GABINECIE WETERYNARYJNYM

Na przełomie października i listopada uczniowie klas I a i I b wybrali się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego Miko-Wet. Celem wyprawy było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują, wymagają pomocy i leczenia. Dzieci dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza, jak pielęgnować zwierzęta domowe. Poznały narzędzia medyczne, sprzęt, aparaturę lekarską potrzebne do badania zwierząt. Z zaciekawieniem oglądały badanie małego kota. Brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Wielkie zainteresowanie dzieci wzbudziło mini zoo, które znajduje się w jednym z pomieszczeń. Jaszczurki, ryby, żółw, świnki morskie, a przede wszystkim kameleon na długo zatrzymały uwagę pierwszaków.

Na koniec dzieci otrzymały słodki upominek.

Dziękujemy bardzo paniom Joannie Siwińskiej i Justynie Stelęgowskiej za spotkanie!

Agnieszka Książek