EDUKACYJNA WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

15 listopada br. uczniowie z klas 4c i 5a udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu były rozgrzewające zajęcia w Hangarze 646. Tam pod okiem instruktorów dzieci uczyły się bezpiecznie bawić na trampolinach, pokonywały różne ścieżki sprawnościowe, skakały z platform i wykonywały przeróżne akrobacje. Następnie zwiedziliśmy Stadion Narodowy. Tam każdy mógł poczuć się jak kibic, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, a nawet zwiedzić szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski.
Potem przez 2 godziny dzieci zwiedzały Centrum Nauki, wybierały dziedziny wiedzy i eksperymenty, które chciały wykonać. Wśród zadań była zagadka kryminalna, zagadnienia dotyczące budowy i procesów życiowych człowieka, doświadczenia z mechaniki, biologii, optyki, wysokich napięć, aerostatyki, dynamiki płynów i wiele innych. Zwiedzanie Centrum było fascynującą przygodą, a przede wszystkim świetną lekcją. Wracali zmęczeni i bogaci w nowe doświadczenia, planując już kolejny wyjazd.

Anna Młynarz