DBAM O ZDROWIE

26 X 2018 r. uczniowie klas pierwszych na zajęciach gościli szkolną pielęgniarkę panią Agnieszką Bielik. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Dzieci z uwagą słuchały pogadanki. Dowiedziały się, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jak zdrowo się odżywiać, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch na świeżym powietrzu i uprawianie sportu, dlaczego trzeba korzystać z wizyt kontrolnych u lekarzy. Pani pielęgniarka wyjaśniła też, jak ważne jest przestrzeganie higieny, w tym także higieny snu. Przypomniała o właściwym korzystaniu z urządzeń sanitarnych, zasadach bezpiecznego spędzania przerw w szkole. Chętnie odpowiadała na wszystkie pytania pierwszoklasistów.
Dziękujemy pani pielęgniarce Agnieszce Bielik za mile spędzony czas oraz dobre rady.

Agnieszka Książek