WYCIECZKA DO LASU

25 X 2018r. uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do lasu w Przeździatce. Zajęcia w leśniczówce przeprowadził pan leśniczy Waldemar Szmurło. Powitał uczniów hejnałem myśliwskim granym na trąbce. Następnie opowiedział o pracy leśnika  oraz znaczeniu lasu dla ludzi i zwierząt. Dzieci poznały warstwową budowę lasu,  podziwiały poroża różnych zwierząt oraz oglądały plansze ze zdjęciami mieszkańców tego miejsca. Wiele radości sprawiła  próba zagrania hejnału na trąbce. Uczniowie podziękowali panu leśniczemu za ciekawą lekcję przyrody i na pamiątkę wizyty wręczyły dyplom. Chociaż pogoda sprawiła  psikusa, wszystkim dopisywał humor. Wizyta w lesie na długo pozostanie w  pamięci drugoklasistów.