OD MITÓW DO WSPÓŁCZESNOŚCI

Od mitów do współczesności22 marca odbył się IV Festiwal Lektur Szkolnych. Uczniowie z zaangażowaniem przygotowywali się do tego wydarzenia. W salach lekcyjnych powstawały wspaniałe dekoracje, projektowano kostiumy, poszukiwano rekwizytów. Na czwartej lekcji odbyła się parada bohaterów literackich. Zaprezentowali się przedstawiciele wszystkich klas. Mogliśmy podziwiać najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy przypomnieli nam znane z dzieciństwa postacie z baśni: Calineczkę, Kota w Butach czy Czerwonego Kapturka. Czwartoklasiści zabrali nas w podróż do fantastycznej krainy Narnii. Następnie podziwialiśmy bohaterów z różnych epok historycznych. W holu szkoły pojawili się między innymi: Romeo i Julia z tragedii Szekspira, Guślarz i duchy z „Dziadów” A. Mickiewicza, rycerze i ich damy z powieści Sienkiewicza, harcerze z „Kamieni na szaniec” A. Kamińskiego czy siostry z „Balladyny” J. Słowackiego. Wszyscy uczestnicy parady bohaterów zachwycili widownię wspaniałymi i pomysłowymi kreacjami. Na piątej lekcji oglądaliśmy sale lekcyjne, które przemieniły się między innymi w paryski dom Harpagona, Warszawę z czasów II wojny światowej, kaplicę cmentarną, szesnastowieczną Weronę czy średniowieczną siedzibę szlachecką. Wspaniałe dekoracje, stwarzające klimat epoki rekwizyty i muzyka zachwycały zwiedzających.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie święta książki w naszej szkole. Brawo uczniowie!   FOTO>>>

Hanna Chojnowska