PIĘKNE WIDOKI, WSPANIAŁE ZABYTKI, WSPÓLNA ZABAWA

IMG_20170516_154659   10 maja 2017r.uczniowie klas Ic, Id i IIc wyruszyli na czterodniową wycieczkę. Pierwszego dnia zwiedzili Kraków, podziwiali między innymi: Sukiennice, Bramę Floriańską i Barbakan. Następnego dnia udali się na Słowację. W Dolinie Demianowskiej zachwycali się Jaskinią Swobody, która posiada ciekawy system korytarzy, podziemnych sieni i budowli oraz bogatą dekorację z sopli. FOTO>>> W podziemiu można podziwiać stalagmity, stalaktyty, kamienne wodospady, jeziorka z perłami. Po pełnej wrażeń wędrówce po jaskini młodzież odpoczywała w aquaparku „Tatralandia”. Trzeci dzień uczniowie spędzili w polskich Tatrach. Najpierw udali się na spacer po Dolinie Kościeliskiej. Zapierające dech w piersiach widoki rekompensowały zmęczenie po górskiej wędrówce. Wieczorem uczestnicy wyprawy odpoczywali przy ognisku. Ostatni dzień gimnazjaliści spędzili w Zakopanem. Zwiedzili kaplicę na Jaszczurówce. To jeden z najpiękniejszych zabytków stolicy Tatr zbudowany bez użycia gwoździ. Późnym wieczorem uczestnicy wycieczki pełni niesamowitych wrażeń wrócili do domu.
Opiekunami podczas wycieczki byli: p. Katarzyna Matusik, p. Katarzyna Jarnińska,
p. Mariusz Biernat i p. Wojciech Banaś, którym bardzo dziękujemy za bezpieczny i udany wyjazd.

Gabriela Adamczuk Ic

Zatwierdziła: T.Święcicka