POMAGAMY PSZCZOŁOM

pomagamy_pszczolom_    25 maja br. gościliśmy w naszej szkole najstarszą grupę przedszkolaków z Przedszkola Nr 3 im. Marii Konopnickiej Węgrowie. Dzieci przybyły na zaproszenie gimnazjalistów biorących udział w ogólnopolskim programie CEO „Pomagamy pszczołom” i ich opiekuna p. Marii Krasnodębskiej.  Celem programu jest tworzenie Miejsca Przyjaznego Pszczołom oraz  uświadomienie znaczenia tych owadów w naszym życiu.  ZDJĘCIA>>>W czasie zajęć dzieci wysłuchały prelekcji doświadczonego pszczelarza p. Michała Słowika. Dużą atrakcją była możliwość przymierzenia profesjonalnego kapelusza pszczelarza, lepienie świeczki z wosku oraz degustacja miodu. W Miejscu Przyjaznym Pszczołom dzieci posiały rośliny miododajne.
Na zakończenie spotkania, które okazało się świetną okazją do integracji, mali goście otrzymali baloniki.

Maria Krasnodębska
Zatwierdziła: T.Święcicka