ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

zbiorka_zywnosci   W dniach 25-26.09.15 odbyła się Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem zorganizowana przez Banki Żywności. W akcję zaangażowali  się również członkowie Szkolnego Klubu Wolontariuszy działającego w naszym gimnazjum. Uczniowie wspierani przez opiekunów, panie  Annę Młynarz  i Ewę Jaskulską, przeprowadzili zbiórkę artykułów spożywczych w kilku węgrowskich sklepach. Artykuły podarowane podczas zbiórki trafiły do szkoły, gdzie zostały zważone, policzone i posortowane. W ciągu najbliższych dni zostaną dostarczone rodzinom uczniów naszej szkoły. Dzięki ofiarności darczyńców i zaangażowaniu wolontariuszy udało nam się zebrać 349,49 kg produktów. Akcja dla wszystkich uczniów naszej szkoły jest cenną lekcją, dzięki której młodzież uczy się, jak ważne jest nie tylko pomaganie innym, ale również przyjmowanie pomocy.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom za udział w akcji.

Węgrów, 02.10.2015r., Anna Młynarz