SPOTKANIE Z X MUZĄ

spotkanie_z_x_muza  1 października br. uczniowie naszej szkoły w Węgrowskim Ośrodku Kultury uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach ogólnopolskiego programu edukacji medialnej „Lekcja w kinie”. W projekcie realizowanym od 2005 roku przez Centrum Edukacji Filmowej uczestniczą gimnazja, szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne. W kinie najpierw gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną „Język filmu”, a następnie prowadzący przedstawił możliwości wykorzystania poszczególnych środków wyrazu, wyjaśnił, co one znaczą i jaką spełniają funkcję w tekstach kultury audiowizualnej. Ilustracją wykładu były fragmenty znanych, wybitnych dzieł filmowych. Na zakończenie widzowie obejrzeli fantastyczny film przygodowy opowiadający o chłopaku, który odkrywa swoje nadnaturalne zdolności.

Węgrów, 02.10.2015r., Hanna Chojnowska