JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY

jestes_widoczny_jestes_bezpieczny  9 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie uczniowie pierwszych i drugich klas z naszej szkoły wzięli udział w akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” promującej korzyści płynące z noszenia elementów odblaskowych. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z kierowcami rajdowymi, którzy wyczerpująco odpowiadali na pytania gimnazjalistów oraz zaprezentowali samochody rajdowe: nowoczesne bmw oraz zabytkowego fiata 125p. Najodważniejsi mogli sprawdzić na symulatorze, jak prowadzi się motocykl. Uczniowie obejrzeli także film „…tak, chcę być bezpieczny” i spotkali się z policjantką z Komendy Miejskiej Policji w Węgrowie. Każdy mógł również spróbować swoich sił na specjalnym torze rowerowym. Gimnazjaliści otrzymali zestawy elementów odblaskowych, dzięki którym w ponure jesienne dni będą widoczni na drodze. zdjęcia>>>

Węgrów, 15.10.2015r., Hanna Chojnowska

Zatwierdziła: T. Święcicka