„DZIEŃ BEZ SAMOCHODU – EKOLOGIA DO PRZODU”

Właśnie został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny promujący ekologiczne środki transportu, który zorganizował  pan Piotr Bartnik z okazji odchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. Od wielu lat uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w tej międzynarodowej akcji ekologicznej i przyjeżdżają do szkoły rowerem, na deskorolce lub innym środkiem lokomocji napędzanym siłą mięśni. W tym roku dzieci z klas I-III poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach podczas spotkań z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, a starsi uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się pracy policyjnych patroli na ulicach naszego miasta.

Pamiętajmy o tym, że każdego dnia warto wybrać spacer, rower lub hulajnogę zamiast auta. To zdrowo i ekologicznie!

Oto laureaci konkursu plastycznego „Dzień bez Samochodu – ekologia do przodu”

Klasy 4-6

I miejsce – Olaf Klupś, Nikodem Ozdowski, Dawid Ręczkowski, Kornelia Rudaś z klasy 6A

II miejsce – Julia Wronkowska, Alicja Gierłowska, Antonina Czarnacka z klasy 4B

III miejsce – Nikola Gontarz, Anna Rybak z klasy 4B

wyróżnienie – Maria Łuszczyńska, Nadia Rybak, Kalina Polkowska z klasy 4B

Klasy 7-8

I miejsce –  Filip Peciak, Jakub Wiśniewski, Justyna Dębska, Krzysztof Bałdyga, Wiktoria Snopkiewicz, Piotr Płatek, Mateusz Korolczuk, Aleksandra Klimas z klasy 7B

II miejsce – Dominika Kalicka, Natalia Kresa z klasy 7A

III miejsce – Aleksandra Jaroszek, Kornelia Sadowska, Amelia Iwańska z klasy 7C

I wyróżnienie –  Julianna Kowalczyk, Paulina Michalak, Arkadiusz Jesiota, Gabriela Puścian, Laura Rucińska, Amelia Owsianko, Maja Okrasa z klasy 7B

II wyróżnienie – Kamil Gierłowski, Bartłomiej Krasuski z klasy 7C

Natalia Świętochowska klasa 6A.