WYPRAWA DO TRÓJMIASTA

W dniach od 20.05- 22.05.2024r. uczniowie klas 6a, 6b oraz 8a zwiedzili Trójmiasto. Swój nadmorski pobyt zaczęli od odwiedzenia Gdyni. Odbyli tam spacer z przewodnikiem po nabrzeżu przy Alei Jana Pawła II,  wspięli się na Kamienną Górę, z której podziwiali miasto, a następnie udali się do Sopotu, gdzie zobaczyli Krzywy Domek,  ulicę Bohaterów Monte Cassino (słynny Monciak) oraz weszli na najdłuższe nad Morzem Bałtyckim molo. W kolejnym dniu pobytu w Trójmieście uczniowie zwiedzili najciekawsze miejsca w Gdańsku, m.in. pole bitwy na Westerplatte – symbol wybuchu II wojny światowej – Bazylikę Mariacką oraz podziwiali słynną  fontannę Neptuna, Złotą Bramę i Bramę Zieloną oraz Ratusz Główny. W drodze powrotnej wycieczkowicze zwiedzili zamek w Malborku i poznali jego historię. Opiekunami uczniów w czasie wycieczki były panie: Hanna Chojnowska, Maria Krasnodębska oraz Marzenna Rusjan.

Maria Krasnodębska
Zatwierdziła: T. Święcicka