ŚPIEWAJCIE I GRAJCIE MU, MAŁEMU…

15 grudnia br. w holu szkoły odbył się świąteczny koncert. Swoją obecnością zaszczycił nas burmistrz naszego miasta, pan Paweł Marchela. Najpierw do melodii znanych polskich kolęd zatańczyli najmłodsi, których do występu przygotowały panie Katarzyna Czarnacka, Aleksandra Jarmulińska i Karolina Turowska. Podziwialiśmy poloneza w wykonaniu uczniów z 3b  i krakowiaka zatańczonego przez pierwszoklasistów z 1a i 1c.  FOTO>>>

Potem uczniowie i pracownicy szkoły wysłuchali najpiękniejszych pieśni o Bożym Narodzeniu zagranych przez  zespół Dobrogost Band. Widzowie nagrodzili gromkimi brawami solistów: Nataszę Łozowską z 4b, Gabrielę Rusjan z 6a, Alicję Rusjan z 2b, Weronikę Figurę i Dorotę Baranowską z 6b. Uznanie publiczności zyskały również piękne instrumentalne wersje kolęd, które zagrały Emilia Zawadzka z 4c  na klarnecie i Natalia Świętochowska z 6a na pianinie. Miłą niespodziankę przygotowali uczniowie z 4a, którzy zagrali na dzwonkach chromatycznych. Pan Michał Soszka zachęcił widzów do wspólnego kolędowania i w całej szkole rozbrzmiała kolęda „Wśród nocnej ciszy”. Na zakończenie spotkania pan burmistrz życzył pracownikom szkoły, uczniom oraz ich rodzicom ciepłych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy panu Michałowi Soszce, który przy wsparciu pana Piotra Bartnika przygotował uczniów do świątecznego występu, a solistom i muzykom (Kornelii Rudaś i Nikodemowi Mamrotowi z 6a, Damianowi Popławskiemu z 6b, Nadii Rybak z 4b) oraz uczniom odpowiedzialnym za obsługę techniczną, za stworzenie w szkole wspaniałej, radosnej atmosfery nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Hanna Chojnowska