SPOTKANIE Z JÓZEFEM WILKONIEM- ILUSTRATOREM „PANA TADEUSZA”

23.09. 2021r. uczniowie klasy 7b wzięli udział w otwarciu wystawy dzieł Józefa Wilkonia – znanego malarza, ilustratora i rzeźbiarza. Wernisaż odbył się w Piwnicach Gotyckich na zamku w Liwie, gdzie zaprezentowano ponad 30 barwnych ilustracji do „Pana Tadeusza” oraz oryginalne rzeźby artysty. W spotkaniu wziął udział sam mistrz – Józef Wilkoń, który opowiedział młodzieży o swoich życiowych pasjach, o związkach z przyrodą i o miłości do literatury. Następnie artysta oprowadził siódmoklasistów po wystawie, przytaczając wiele ciekawych anegdotek dotyczących prezentowanych ilustracji do „Pana Tadeusza” oraz swoich szkolnych lat. Wernisaż na zamku w Liwie okazał się naprawdę interesującym spotkaniem z literaturą i malarstwem.

Marzena Wołynko