NIGDY WIĘCEJ WOJNY

22 września br. uczniowie klasy 8 a wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Treblinki, który zorganizował historyk pan Wojciech Banaś. Przed wyjazdem ósmoklasiści spotkali się na Rynku Mariackim z burmistrzem naszego miasta, panem Pawłem Marchelą. Przybliżył on młodzieży historię węgrowskich Żydów. Kolejne punkty edukacyjnego spaceru po Węgrowie to : pomnik Angela Rosenblatta, Lapidarium i żydowski cmentarz  oraz Dom Rabina. Następnie uczestnicy wycieczki pojechali autobusem do Treblinki. W tej miejscowości znajdował się w czasie II wojny światowej obóz pracy i zagłady. Młodzież udała się pod pomnik upamiętniający tragiczne wydarzenia z czasów okupacji. Takie miejsca jak Treblinka przypominają, że każda wojna jest złem i niesie ze sobą śmierć oraz cierpienie.

Uczniowie klasy 8a