MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

W piątek 31 stycznia 2020r. wolontariusze z naszej szkoły uczcili Międzynarodowy Dzień Wolontariusza wizytą w zaprzyjaźnionym Przedszkolu nr 2 „Pod Słoneczkiem” w Węgrowie. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto ustanowione przez ONZ w 1985 roku, które jest okazją do wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o akcjach dobroczynnych, które organizował nasz Szkolny Klub Wolontariuszy. Co najważniejsze, jedną akcję udało nam się razem przeprowadzić. Była to zbiórka karmy dla psów ze schroniska w Sokołowie Podlaskim. Dzięki naszym wspólnym działaniom, ogromnemu zaangażowaniu dzieci i pomocy rodziców udało nam się zebrać ponad 820kg karmy.
Spotkanie zakończyło się specjalnie przygotowaną dla wolontariuszy piosenką i wspólną fotografią. Bardzo dziękujemy przedszkolakom za ciepłe przyjęcie.  foto>>>

Anna Młynarz

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariuszy

Zatwierdziła: T.Święcicka