LEKCJA BIBLIOTECZNA W SIEDLCACH

4 lutego br. uczniowie klasy 5A wybrali się do Siedlec na lekcję biblioteczną, korzystając z zaproszenia p. Małgorzaty Chromińskiej, kierownika działu zbiorów specjalnych. W Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie zapoznali się z każdym z działów. Dowiedzieli się, że oprócz książek w bibliotece znajdują się liczne audiobooki, książki mówione czy płyty winylowe. Nauczyli się także korzystać z informatorium i katalogu online oraz poznali krótką historię Siedlec. Na koniec odwiedzili czytelnię, gdzie mogli zobaczyć najstarsze zasoby siedleckiego księgozbioru, pochodzące z XIX wieku.
W trakcie wycieczki nie zabrakło również czasu na zabawę w parku trampolin oraz w kręgielni, gdzie uczniowie wykazali się imponującą sprawnością i wytrzymałością fizyczną. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Olga Stępnik i p. Konrad Chromiński.  FOTO>>>

Konrad Chromiński
Zatwierdziła: T.Święcicka