ORSZAK TRZECH KRÓLI

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się w organizację Orszaku Trzech Króli w naszym mieście. Uczennice ze szkolnego kółka teatralnego Dobre Gostki pod kierunkiem pani Karoliny Turowskiej przygotowały scenę pt.” Pałac Heroda”. Aktorzy recytując i śpiewając kolędy przedstawili wydarzenia, jakie rozegrały się w siedzibie ówczesnego władcy Jerozolimy, do której w drodze do Betlejem przybyli mędrcy ze Wschodu. Oprócz aktorów, także wielu innych  uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami wzięło udział w Orszaku, podążając na monarchami ze Wschodu ulicami naszego miasta ku Betlejem, które symbolicznie zostało umiejscowione na Rynku Mariackim. Dziękujemy księdzu Mariuszowi, który był współorganizatorem przedsięwzięcia oraz konferansjerem.

Mariusz Kroll
Zatwierdziła: T. Święcicka