SZKOŁA PAMIĘTA

1 listopada to dzień, w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Aby uwrażliwić młodzież na potrzebę pielęgnowania pamięci nie tylko o bliskich zmarłych, ale i o zmarłych bohaterach związanych z historią naszego miasta, regionu i społeczności, wolontariusze z naszej szkoły przyłączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.
    W ramach akcji, uczniowie pod opieką p. Anny Młynarz i p. Beaty Koseły przyłączyli się do kilku przedsięwzięć. 25 października wolontariusze udali się na cmentarz ewangelicko-augsburski w Węgrowie, gdzie, w towarzystwie burmistrza miasta Węgrowa pana Pawła Marcheli, złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Edwarda Marskiego, nauczyciela z Węgrowa, poległego w bitwie pod Węgrowem 3 lutego 1863r.  Uczniowie skorzystali z wieloletniego zamiłowania burmistrza do historii oraz jego ogromnej wiedzy i wysłuchali ciekawej lekcji na temat  bitwy pod Węgrowem.
Tego samego dnia grupa uczniów z naszej szkoły złożyła hołd Mieczysławowi Śliwińskiemu, który zginął w obronie Węgrowa w 1944r.
31 października wolontariusze wsparli kwestę na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu rzymskokatolickim w Węgrowie, zorganizowaną przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej. Odwiedzili grób żołnierzy poległych w 1939 roku, zapalili znicze na bezimiennych i opuszczonych grobach, uporządkowali grób Karola Szamoty, zasłużonego obywatela Węgrowa, patrona ulicy, przy której mieści się nasza szkoła.
Dziękujemy uczniom i wolontariuszom z naszej szkoły, którzy pomogli podczas kwesty, porządkowali groby, zapalili znicze. Pamięć o zmarłych jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. DYPLOM>>>; FOTO>>>

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariuszy
Anna Młynarz
Zatwierdziła: T. Święcicka