TRZEBA MIEĆ MARZENIA…

7.05.2019r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli fundacji ,,Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport”, która zajmuje się problemami związanymi z życiem, aktywnością i rolą społeczną osób niepełnosprawnych.
Najpierw uczniowie obejrzeli film o pokonywaniu własnych słabości. Następnie nasi goście opowiadali o swoich doświadczeniach, marzeniach, trudach związanych z codziennym życiem, pokonywaniu przeszkód. Przekonywali, że nie warto się poddawać i należy zawsze dążyć do celu. Sukcesy można odnosić mimo ograniczeń zdrowotnych. Na koniec spotkania uczniowie podziwiali umiejętności niepełnosprawnych sportowców w profesjonalnym pokazie szermierki. Ta niecodzienna lekcja z niezwykłymi ludźmi uświadomiła dzieciom i młodzieży, jak ważna w relacjach międzyludzkich jest empatia.  FOTO>>>

Antonina Bieńkowska i Anna Niszcz z 3c
Zatwierdziła: T. Święcicka