WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

21 marca br. odbył się w naszej szkole Festiwal Lektur. Na uroczystości byli obecni: p. Paweł Marchela – burmistrz Węgrowa oraz p. Agnieszka Kądziela-Biernat – skarbnik miasta. W salach lekcyjnych pojawiły się gazetki ścienne przypominające najważniejsze informacje o obowiązkowych lekturach i ich autorach. Na szkolnym korytarzu można było podziwiać przygotowane przez uczniów niezwykle pomysłowe projekty okładek książek znanych z lekcji języka polskiego. Najważniejszym punktem szkolnego święta książki była parada bohaterów literackich. Widzowie podziwiali różnorodne postacie pochodzące z lektur. Uwagę widzów przykuwały barwne kostiumy i oryginalne rekwizyty. Na szkolnym wybiegu pojawili się między innymi: Czerwony Kapturek, Kot Cukierek, Pan Kleks, lew Aslan, Mały Książę, Romeo i Julia czy młodzi harcerze z „Kamieni na szaniec”. Zachwyceni widzowie gromkimi brawami nagradzali pomysłowość uczniów.
Festiwal Lektur został przygotowany pod kierunkiem pań polonistek: M. Krasnodębskiej, M. Wołynko, H. Chojnowskiej przy współpracy z wychowawcami klas i nauczycielami świetlicy.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości! Brawo uczniowie! FOTO>>>

Hanna Chojnowska