WYNIKI KONKURSU POWIATOWEGO „ZOSTAŃ PITAGORASEM”

DSC_3867Rozdanie nagród w III Powiatowym Konkursie Matematycznym „Zostań Pitagorasem”

14 czerwca 2018r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury Burmistrz Węgrowa wręczył dyplomy i nagrody uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w III Powiatowym Konkursie Matematycznym „Zostań Pitagorasem”. Nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do udziału w konkursie otrzymali podziękowania i upominki.
Konkurs, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie, odbył się 29 maja 2018r.
Wzięło w nim udział 33 gimnazjalistów z powiatu węgrowskiego. Podczas konkursu uczniowie wykazali się wiedzą z następujących zagadnień: rozwiązywanie równań liniowych
i zadań tekstowych, upraszczanie wyrażeń i rozwiązywanie równań z wartością bezwzględną, wzory skróconego mnożenia, zastosowanie twierdzenia Pitagorasa, własności funkcji liniowej.
Prace uczniów oceniło jury w składzie: p. Bożenna Przybysz, p. Edyta Szczęśniak
i p. Anna Samulak.

WYNIKI KONKURSU
  Imię i nazwisko ucznia Klasa Nazwa szkoły
I miejsce Gabriela Wołynko III d Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie
II miejsce Adam Czyż II c Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie
III miejsce Angelika Kuśmierczyk II c Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie
Marek Mytkowski III d Szkoła Podstawowa nr 2 w Łochowie
Wyróżnienie Anna Petlińska III a Szkoła Podstawowa nr 2  w Łochowie
Wyróżnienie Natalia Mućk III d Szkoła Podstawowa Nr 1  im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie
Wyróżnienie Alicja Jaworowska III Szkoła Podstawowa w Wierzbnie

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużym zaangażowaniem i wiedzą matematyczną znacznie wykraczającą poza program nauczania gimnazjum.  Gratulujemy laureatom konkursu, dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom, którzy przygotowali uczniów.
Konkurs został zorganizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Węgrowa, który ufundował również nagrody.

Bożenna Przybysz

Zatwierdziła: T.Świecicka