CZYNY SĄ TWOIMI POMNIKAMI

Rekolekcje13 marca, w drugim dniu wielkopostnych rekolekcji, uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w niecodziennej katechezie. Po mszy świętej udali się do kina i obejrzeli film pt. „Cudowny chłopak”. To opowieść o inteligentnym i wrażliwym chłopcu ze zdeformowaną twarzą. Gdy Auggie rozpoczyna naukę w szkole, próbuje odnaleźć się w nowym środowisku, pragnie, aby rówieśnicy zrozumieli, że jest tylko zwykłym chłopcem. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. W pokonywaniu trudności wspierają go kochający rodzice i siostra. Ten niezwykły bohater potrafi zarówno rozbawić, wzruszyć, jak i wywołać ogromny ból w naszym sercu. Film  skłania do głębokich refleksji nad naszym codziennym postępowaniem. W czym tkwi piękno człowieka? Czy potrafię być dobry? Czy jestem tolerancyjny?

Hanna Chojnowska

Zatwierdziła: T.Święcicka