NARKOTYKI I DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA

debata-dopalacze-kochanowski   12 lutego br. w Zespole  Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie odbyła się powiatowa międzyszkolna młodzieżowa debata dotycząca przeciwdziałania powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych,  zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu i Kuratorium Oświaty w Warszawie. Wzięli w niej udział przedstawiciele naszej szkoły: Bartosz Jarosiewicz i Kamil Gąsior z 3c oraz p. M. Rusjan, szkolny pedagog. Debata przebiegła pod hasłem „Narkotyki i dopalacze – nie tędy droga”. Uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji na temat prawnych konsekwencji zażywania dopalaczy i narkotyków, wpływu substancji psychoaktywnych na organizm młodego człowieka, sposobów leczenia uzależnień. Następnie każdy mógł zadać pytanie, na które prelegenci udzielali wyczerpujących odpowiedzi.

Bartosz Jarosiewicz, 3c