ŚLADAMI ZNANYCH WĘGROWIAN

19 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze ulicznej przygotowanej przez parafię św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy. Uczniowie zostali podzieleni na małe grupy. Pierwszym zadaniem było wybranie lidera i wymyślenie nazwy zespołu. Następnie każda grupa otrzymała wskazówki, które miały pomóc w dotarciu do kolejnych punktów gry.
Na trasie uczestników gry znalazły się miejsca związane ze znanymi węgrowianami lub legendami o naszym mieście. Gimnazjaliści odwiedzili m.in. bazylikę mniejszą, cmentarz ewangelicki, cmentarz katolicki. Tam na graczy czekali organizatorzy, którzy wyznaczali zadania, sprawdzali poprawność wykonania i przyznawali punkty. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii naszego miasta lub szukali informacji we wskazanym przez organizatorów miejscu. Zadania wzbudzały wiele emocji i mobilizowały do współpracy.
Po przebyciu całej trasy wszystkie grupy spotkały się na dziedzińcu kościoła pod wezwaniem św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy. Było to niezwykłe doświadczenie. Wędrówka uliczkami miasta, przebywanie w historycznych budowlach ufundowanych przez naszego patrona przypomniały uczestnikom gry, w jak pięknym mieście mieszkamy.

Hanna Chojnowska

Zatwierdziła: T.Święcicka