300 – LECIE ŚMIERCI J. D. KRASIŃSKIEGO

jan_dobrogost_krasinski   19.03.br. w węgrowskim klasztorze odbyła się uroczystość upamiętniająca 300-lecie śmierci Jana Dobrogosta Krasińskiego. Podczas mszy świętej, którą celebrował w języku łacińskim ksiądz biskup Tadeusz Pikus, została odtworzona barokowa ceremonia pogrzebowa z udziałem bractw kurkowych i husarii. Po wspólnej modlitwie i złożeniu kwiatów przy trumnie fundatora węgrowskich kościołów odbył się koncert zespołu muzyki dawnej „Ars nova”. W uroczystości inaugurującej obchody roku Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie wzięli udział mieszkańcy miasta i wielu zaproszonych gości. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z pocztu sztandarowego: Karolina Leszczyńska z IIb, Julia Mikiel, Daria Grodkowska, Aleksandra Plewka, Adam Antoński, Jakub Bardadyn i Jakub Skwierczyński z IIIc oraz Kinga Marchela z IId. Opiekę nad młodzieżą podczas uroczystości sprawował historyk p. Paweł Marchela.

Marzena Wołynko