SPOTKANIA CZYTELNICZE W PRZEDSZKOLU

SPOTKANIA CZYTELNICZE W PRZEDSZKOLU  Od wrześni grupa uczniów naszej szkoły bierze udział w ogólnopolskim programie „PoczytajMY” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Opiekunkami grupy są panie:  Maria Krasnodębska i Edyta Wysokińska. W ramach programu  gimnazjaliści  przygotowują spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkoli i szkoły podstawowej. Wspólne czytanie książek jest szansą na zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz lokalnego środowiska oraz rozbudzanie pasji czytelniczej u siebie i młodszych koleżanek i kolegów.
W ramach udziału w programie CEO gimnazjalistów dwukrotnie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Grupie przedszkolnej dziewczęta zaprezentowały inscenizację „Kłopotów Burka z podwórka” Lucyny Krzemienieckiej. Spotkanie było okazją nie tylko do zachęcenia do czytania, ale również do pogawędki na temat opieki nad domowymi pupilami. Historię „Burka z podwórka” przedszkolaki uwieczniły w plastycznej formie ( pokolorowały historyjkę obrazkową przygotowaną przez gimnazjalistki).
Natomiast uczniowie drugiej klasy zostali zapoznani z fragmentami książki Beaty Kołodziej „Solilandia”, a następnie przedstawili w plastycznej formie swoje wyobrażenie krainy Solilandii i jej mieszkańców. Zarówno przedszkolaki, jak drugoklasiści wykazali duże zainteresowanie czytanymi utworami i zaprosili nas na kolejne spotkania.

Maria Krasnodębska

Zatwierdziła: T.Święcicka