UWAGA! NADWAGA!

uwaga_nadwaga   11.12.2015 w naszym gimnazjum miało miejsce ważne wydarzenie – uczestniczyliśmy w czwartej edycji kampanii „Uwaga Nadwaga!”. Jest to ogólnopolska akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na pogłębiający się problem nadwagi i otyłości, nie tylko wśród osób dorosłych, ale coraz częściej też u dzieci i młodzieży. Spotkanie ze specjalistką z Centrum Dietetycznego „Natur House” miało na celu uświadomienie ogromnego znaczenia prawidłowego odżywiania się. Uczniowie poznali najważniejsze składniki zawarte w popularnych artykułach spożywczych oraz ich pozytywny lub negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Mieli również możliwość porównania własnych jadłospisów z przykładowymi, proponowanymi przez dietetyczkę. Ponadto każdy uczeń, na podstawie swojego wzrostu i wagi, obliczył wskaźnik masy ciała i sprawdził, czy mieści się on w normie. Tematyka zajęć wzbudziła bardzo duże zainteresowanie młodzieży.

Węgrów, 15.12.2015r., Małgorzata Jaskuła