SZERMIERZE NA WÓZKACH

DSC07893    14.01.br. w naszym gimnazjum gościli paraolimpijczycy z Fundacji „Akademia Integracji. Praca.Edukacja.Sport” Celem ich wizyty był pokaz szermierki na wózkach i umożliwienie młodzieży spróbowania walki z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Gimnazjaliści poznali członków paraolimpijskiej kadry narodowej, wielokrotnych medalistów mistrzostw świata i Europy. Ujrzeli, jak ambitne i samodzielne są osoby niepełnosprawne, jak wybitne mają osiągnięcia. Niepełnosprawni sportowcy przekazali młodzieży wiedzę, jak nie dopuszczać do niebezpiecznych sytuacji, podkreślili też, że zdrowie jest wielkim darem, o który trzeba dbać. Spotkanie było lekcją empatii, uwrażliwienia na drugiego człowieka, miało na celu kształcenie postawy zrozumienia wobec osób niepełnosprawnych. zdjęcia>>>

Węgrów, 15.01.2016r., Marek Okrasa
Zatwierdziła: T. Święcicka