27 maja 2026r. to historyczny dzień dla całej społeczności naszej szkoły. W atmosferze powagi, dumy i wzruszenia odbyły się oficjalne uroczystości poświęcenia i nadania nowego sztandaru. Centralnym punktem obchodów była uroczysta msza święta, podczas której ksiądz biskup Tadeusz Pikus dokonał aktu poświęcenia sztandaru, podkreślając w homilii jego symboliczne znaczenie dla wychowania młodego pokolenia. Po zakończeniu nabożeństwa i odwiedzenia miejsca pochówku patrona wszyscy uczestnicy w uroczystym marszu wrócili do budynku szkoły z pocztem sztandarowym rodziców na czele. Następnie miało miejsce historyczne wprowadzenie poświęconego symbolu do naszej placówki. Uczniowie powitali sztandar hymnem państwowym i pieśnią rycerską Gauda Mater Polonia (Raduj się, Matko Polsko). Do uczniów przemówili ks. Biskup Tadeusz Pikus i Burmistrz Węgrowa pan Paweł Marchela. Przed wyprowadzeniem sztandaru uczniowie odśpiewali hymn szkoły. FOTO>>>
Następnego dnia, 28 maja 2026r. odbyło się uroczyste przekazanie przez rodziców sztandaru dyrektorowi szkoły, a następnie uczniom. Na uroczystość do szkoły przybyło wielu gości: ks. proboszcz Romuald Kosk, burmistrz Węgrowa wraz z panią wiceburmistrz, paniami sekretarz i skarbnik, oraz naczelnikami wydziału Urzędu Miejskiego; pani wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i radni, byli obecni dwaj burmistrzowie Węgrowa poprzednich kadencji, starsza wizytator KO Delegatura w Siedlcach pani Elżbieta Piotrowska, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej, dyrektor biura posłanki Marii Koc i senatora Macieja Górskiego, pani dyrektor SP Nr 2 im. Jana Pawła II, dyrektor przedszkola Nr 2 „Pod Słoneczkiem”, kierownika Centrum Pomocy Społecznej, dyrektor Urzędu Skarbowego, dyrektor ZUS, sponsorzy, przewodnicząca Rady Rodziców, rodzice i rodziny naszych uczniów.
Dyrektor szkoły, pani Teresa Święcicka złożyła serdeczne podziękowanie gościom za obecność i miłe słowa. Sztandar będzie odtąd dumnie reprezentował naszą szkołę podczas świąt państwowych i uroczystości.



































