WIELOKULTUROWOŚĆ ŁĄCZY

21 maja 2026r. w Węgrowskim Ośrodku kultury odbyła się Wielka Gala Finałowa konkursu „Wielokulturowość łączy”. Organizatorem konkursu dla powiatu węgrowskiego i sokołowskiego była Fundacja Węgrów-Miasto-Wieś we współpracy z AVSI Polska pod patronatem honorowym Starosty Węgrowskiego. Po wstępnych eliminacjach do finału zakwalifikowało się sześć zespołów, w tym trzy z naszej szkoły. W kategorii klas I-IV udział wzięły dwa zespoły. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2d przygotowana przez panią Karolinę Turowską prezentując przedstawienie pt. „Wspólne niebo, różne kultury”, a trzecie miejsce zajęła klasa 1d pod kierunkiem pani Moniki Elgas z prezentacją wiersza „Dzieci z całego świata”. W kategorii klas V-VIII drugie miejsce zajął chór i zespół Dobrogost Band przy akompaniamencie pani Magdaleny Rusiniak z utworem „Czerwona ruta”. Po części głównej laureaci wzięli udział w serii warsztatów: Słodko! – ręczne robienie cukierków, odbijanie stempli na torbach, wyrabianie zakładek z haftem, zajęciach dramowych oraz degustacji tradycyjnych przysmaków kuchni ukraińskiej. Zdjęcia wykonał pan Jakub Kowalczyk. To był dzień pełen emocji!  FOTO>>>

Olena Opanasiuk
Zatwierdziła: T. Święcicka

Accessibility Toolbar