TRZY DNI, DWA KRAJE, SETKI WSPOMNIEŃ

W dniach 18-20 maja 2026r. uczniowie klas 8a, 8b i 7d wraz z opiekunami: p. H. Chojnowską, p. M. Krasnodębską, p. N. Matczuk i p. M. Rusjan wzięli udział w niezwykłej wyprawie. Najpierw odwiedzili Wałbrzych, gdzie  wznosi się przepiękny zamek Książ. Z zapartym tchem przemierzali monumentalne, barokowe sale i poznawali burzliwe losy rodziny von Hochberg. Drugi dzień upłynął pod znakiem czeskiej kultury. Z przewodnikiem zwiedzali Pragę – stolicę Czech. Spacerowali po zabytkowym Starym Mieście. Zobaczyli m.in. zapierający dech w piersiach kompleks zamkowy na Hradczanach, legendarny Most Karola oraz Rynek Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym Orloj. Ostatni dzień poświęcili na odkrywanie skarbów natury w Kletnie. Jaskinia Niedźwiedzia, uznawana za najpiękniejszą jaskinię w Polsce, zachwyciła wszystkich niesamowitymi formami naciekowymi – stalaktytami i stalagmitami. Uczniowie z bliska zobaczyli autentyczne kości zwierząt z epoki lodowcowej. Trzydniowy wyjazd dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.  Piękna pogoda, klimat praskich uliczek, niesamowite odgłosy jaskini na długo zostaną w pamięci uczestników edukacyjnej wyprawy. FOTO>>>

Hanna Chojnowska
Zatwierdziła: T. Święcicka

Accessibility Toolbar