8 czerwca 2026r. uczniowie klas 2b i 2d wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było miasteczko edukacyjne – Minicity, w którym dzieci miały wyjątkową okazję do poznania różnych zawodów. Uczniowie wcielali się w rolę sędziego, policjanta, mechanika samochodowego, dubbingowca, lekarza i inżyniera. Dzięki 14. interaktywnym miejscom pracy dzieci odkrywały własne talenty i zainteresowania. Kolejnym punktem wycieczki była Fabryka Czekolady Wedel. W interaktywnym muzeum uczniowie poznali historię rodziny Emila Wedla i sposób, w jaki powstaje czekolada. Dzieci mogły poczuć smak prażonego ziarna kakao, a także spróbować płynnej czekolady. Pobudzony został również zmysł węchu, ponieważ zapach czekolady czuć było w każdym zakamarku fabryki. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dekorowania własnego Torciku Wedlowskiego. Z 6.piętra fabryki E. Wedla dzieci mogły podziwiać Warszawę . To była radosna i słodka przygoda! Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Karolina Turowska, Marzenna Rusjan i Magdalena Nejman.
Agata Gotowicka
Zatwierdziła: T. Święcicka


































