MISTRZOSTWA W RUMMIKUB

16 maja 2026r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie odbyły się I Mistrzostwa Węgrowa w Rummikub pod patronatem Burmistrza Pawła Marcheli. Był to 9. z dziesięciu turniejów w ramach Grand Prix Mazowsza.
W wydarzeniu uczestniczyło 49 zawodników z różnych miast Polski. W turnieju nie zabrakło również mieszkańców Węgrowa, zarówno dorosłych, jak i dzieci, którzy godnie reprezentowali nasze miasto.
Zwycięzcą turnieju został Piotr Skok. Drugie miejsce zajął Jakub Skok, obaj z Warszawy,
a trzecie Wiktor Pietrucha z Białegostoku. Najlepszym mieszkańcem Węgrowa okazał się pan Paweł Mieszało, natomiast najlepszym zawodnikiem szkoły została Alana Kostrzewska z klasy 3D. FOTO>>>

W turnieju grali jeszcze uczniowie: Aleksandra Mieszało, Anna Świątek, Antonina Wierzbicka, Klara Szczepanik, Lena Skórka, Szymon Gromek, Alan Turowski, Lena Ksionek, Antonina Jaszczur, Karolina Zduniak, Maja Głażewska.

Turniej przebiegał w miłej atmosferze,  która sprzyjała integracji i łączyła pokolenia.

Nad organizacją i przebiegiem turnieju czuwali Agnieszka Wiśniewska i trenerzy rummikuba z naszej szkoły: Paweł Skup, Monika Elgas i Kamila Orłowska.

Paweł Skup
Zatwierdziła: T. Święcicka

Accessibility Toolbar