POZNAJ POLSKĘ  – WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW DO BIAŁOWIEŻY

7 czerwca br. uczniowie trzecich klas udali się na wycieczkę do Białowieży. Wyjazd został zorganizowany dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę ”.
Głównym celem wycieczki było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie dzieciom poznania środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii Polski.
Wyjazd edukacyjny rozpoczęliśmy od przejazdu do Białowieży. Tam spotkaliśmy się z przewodnikami i pod ich fachową opieką wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę edukacyjną ścieżką przyrodniczą „Puszczańskie Drzewa”. Zwiedziliśmy Rezerwat Pokazowy Żubrów, Muzeum Przyrodnicze i Park Pałacowy.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. To był bardzo ciekawy i udany wyjazd. Zabraliśmy ze sobą wiele ciekawostek oraz pamiątek, które będą nam przypominały zwiedzane miejsca. FOTO>>>

Magdalena Gąsior
Ewelina Siwińska