DOBROGOSTY 2024

12 czerwca br. obchodziliśmy Dobrogosty – święto naszej szkoły i jej patrona.
W tym dniu nie odbywały się tradycyjne lekcje, a na uczniów czekało wiele ciekawych aktywności. Spotkania ze strażakami, warsztaty językowe, rozgrywki sportowe, zwiedzanie węgrowskiego „Sorcika”, wspólne oglądanie filmu, malowanie na stretchu i dekorowanie kamyków to tylko niektóre z atrakcji. Młodzieży ze starszych klas szczególnie przypadły do gustu pokazy eksperymentów z użyciem ciekłego azotu i warsztaty chemiczne przeprowadzone przez Centrum Naukowo – Edukacyjne „Fulleren”.  Dobrogosty to okazja do przypomnienia zasług Jana Dobrogosta Krasińskiego dla naszego miasta. Uczniowie wzięli udział w konkursach wiedzy o patronie, zwiedzali węgrowskie świątynie i uczestniczyli w ciekawej grze miejskiej. Na wszystkich czekał też pyszny poczęstunek, za którego przygotowanie dziękujemy rodzicom i paniom kucharkom. Specjalne podziękowania kierujemy do węgrowskich strażaków, pań ze szkoły językowej, pana Romana Postka i pana naczelnika Marcina Siekierzyńskiego. FOTO>>>

M.Wołynko
Zatwierdziła: T. Święcicka