ATRAKCJE SOKOŁOWA PODLASKIEGO

16.02.br. siedemdziesięcioosobowa grupa uczniów z klas 8a,7a,7b i 6b wybrała się do Sokołowa Podlaskiego. Młodzież obejrzała oryginalny spektakl na podstawie II cz. „Dziadów” A. Mickiewicza w wykonaniu artystów Teatru Artenes. Uczniowie odwiedzili także Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego, w którym można podziwiać przedmioty związane z podróżowaniem i życiem codziennym w  dawnej Polsce. Trakt Wielkiego Gościńca łączył Warszawę z Wilnem i prowadził przez wiele miejscowości naszego regionu m.in. Dobre, Liw, Węgrów. Podczas spaceru po mieście  młodzież poznała również historię ks. Stanisława Brzóski, jednego z dowódców powstania styczniowego, który został stracony przez Rosjan w 1865r. na rynku w Sokołowie Podlaskim. Naszym przewodnikiem był pełen pasji nauczyciel historii, pan Adrian Ratyński. Wyjazd zakończył się wizytą w kręgielni, która okazała się doskonałą formą odpoczynku, zabawy i integracji.

Marzena Wołynko
Zatwierdziła: T. Święcicka