KARNAWAŁOWE TRADYCJE W NASZEJ SZKOLE

„Wszelkie diety dziś na boku – Tłusty Czwartek jest raz w roku!”

Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Tego dnia świetlica szkolna poczęstowała wszystkich uczniów i pracowników szkoły pysznymi pączkami. Wszystkie wypieki błyskawicznie zniknęły, co świadczy o tym, jak były pyszne! Uczniowie w świetlicy szkolnej obejrzeli film edukacyjny „Tłusty czwartek”, z którego dowiedzieli się, jak ten dzień obchodzony jest w różnych krajach. Wychowawcy świetlicy opowiadali ciekawostki związane z tym dniem. Dzieci nauczyły się śpiewać piosenkę „Tłusty czwartek dzisiaj mamy” oraz wykonały prace plastyczne, które   uświetniły dekorację w świetlicy. Obchody Tłustego Czwartku były okazją do integracji społeczności szkolnej oraz do wspólnego kultywowania tradycji karnawałowych. FOTO>>>

Ewelina Siwińska
Zatwierdziła: T. Święcicka