WŚRÓD BOHATERÓW LITERACKICH

18 maja br. odbył się VI Festiwal Lektur Szkolnych. Uczniowie z zaangażowaniem przygotowywali się do tego wydarzenia. W salach lekcyjnych powstawały wspaniałe dekoracje, projektowano kostiumy, poszukiwano rekwizytów. Na trzeciej lekcji odbyła się parada bohaterów literackich.  Podziwialiśmy bohaterów z różnych epok historycznych. W holu szkoły pojawili się między innymi: bogowie, boginie i bohaterowie greckich mitów, Cześnik i Rejent z “Zemsty” A. Fredry, Guślarz i duchy z „Dziadów” A. Mickiewicza, Winicjusz z powieści Sienkiewicza, harcerze z „Kamieni na szaniec” A. Kamińskiego czy siostry z „Balladyny” J. Słowackiego. Wszyscy uczestnicy parady bohaterów zachwycili widownię wspaniałymi i pomysłowymi kreacjami. Dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie święta książki w naszej szkole. FOTO>>>

Hanna Chojnowska
Zatwierdziła: T. Święcicka