KONKURS FOTOGRAFICZNO-JĘZYKOWY

Trwa V edycja KONKURSU FOTOGRAFICZNO-JĘZYKOWEGO „Jestem stąd„,  organizowanego przez MSCDN Wydział w Siedlcach we współpracy z Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez ucznia fotografii przedstawiającej wybrany element niematerialnego dziedzictwa kulturowego naszego regionu oraz zaopatrzenie jej krótkim opisem w języku polskim i wybranym języku obcym.

Uchwycony w kadrze – i opisany – zwyczaj, rytuał, obrzęd, wierzenie albo też szczególna umiejętność czy zachowanie oraz związane z nim zjawisko czy wytwór będą świadectwem naszego ukorzenienia w tradycji i środkiem do promocji regionu w świecie.

Najlepsze fotografie zostaną udostępnione szerszej publiczności w cyfrowym albumie w Internecie.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczniów naszego regionu w trzech kategoriach:

  • klasy I-III szkoły podstawowej
  • klasy IV-VIII szkoły podstawowej
  • szkoła ponadpodstawowa

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 maja br. roku, wykonane prace można przynosić do nauczycieli języka polskiego i nauczycieli języków obcych. Dla autorów najciekawszych prac przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają pisemne podziękowania za udział w konkursie.