HISTORIA I APLIKACJE MOBILNE

4 czerwca br. uczniowie klasy 7 a uczestniczyli w warsztatach, podczas których mieli okazję zgłębić zagadnienia związane z edukacją medialną. Zajęcia odbyły się w Filmotece Narodowej Instytucie Audiowizualnym w Warszawie. Prowadziła je pani Sylwia Żółkiewska – graficzka i projektantka aplikacji mobilnych, absolwentka ASP w Krakowie. Pod jej kierunkiem uczniowie twórczo przetwarzali z pomocą nowoczesnych technologii materiały archiwalne związane z wakacyjnymi wyjazdami znanych polityków, artystów, literatów XX-lecia międzywojennego m.in. Józefa Piłsudskiego, Stefana Żeromskiego czy śpiewaka Jan Kiepury. Młodzież pracując w małych grupach, odkrywała tajemnice historii i prezentowała je rówieśnikom. Po warsztatach uczniowie odpoczywali w Rozrywkowym Centrum Miasta „Hulakula”, grając w kręgle. FOTO>>>

Marzena Wołynko
Zatwierdziła: T. Święcicka