ZAGROŻENIA CYFROWEGO ŚWIATA

W maju br. w naszej szkole odbyła się akcja profilaktyczna „ Zagrożenia cyfrowego świata” mająca na celu promocję zdrowego stylu życia.  17 maja uczniowie klas 8 i 3 gimnazjum byli  w kinie na filmie „Zabawa, zabawa” w reżyserii Kingi Dębskiej. Film pokazuje skutki problemu społecznego, jakim jest alkoholizm. 20 maja uczniowie IVb i IVc,  a 3 czerwca VIa i IVa udali się do Warszawy. W Teatrze Capitol obejrzeli przedstawienie  „Wanna Archimedesa” oraz wzięli udział w zajęciach sportowych w kręgielni. Muzyczny spektakl edukacyjny  wprowadził  uczniów  w świat  najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków. Natomiast 29 maja odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „ Żyję zdrowo, nie ulegam nałogom”. Nagrodzone prace zostały wystawione w holu szkoły. Mogli je oglądać uczniowie oraz rodzice podczas zebrania informacyjnego.

Nagrodzeni zostali uczniowie:

I miejsce –  Natalia Piwko z 8c i Łucja Śladowska  z 3c

II miejsce –  Lena Łozowska z 6a i Alicja Szczepanik z 8a

III miejsce – Patrycja Dmowska z 6a i  Weronika Raczko z 8b

Wyróżnienia otrzymali: Maja Okrasa i Natalia Postek z 4b, Sandra Serafińska i Oliwia Skwierczyńska z 5a, Aleksandra Rusjan z 6a, Paweł Piechowicz z 8a,Edyta Jesiota z 8b, Jakub Wronkowski i Adam Chwedoruk z 3d, Aleksander Górski  i Patryk Gąta z 3e.

Bilety do kina , wyjazd  edukacyjny do Warszawy  oraz nagrody w konkursie  ufundowała  Miejska Komisja  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Węgrowie. Dziękujemy.

                                                                                                                      Marzenna Rusjan

Zatwierdziła: T. Święcicka